Forever With Us | Kapitola 19.

Fanfikce

NautileenWritten by:

Creative Commons: Všechna práva vyhrazena

Autor: Nautileen

 

❝Odpočatý?❞ zeptala se Sammy Jeremyho, když vytahoval klíče z kapsy.

❝Mohlo být i hůř,❞ zabručel a následně si protáhl záda. ❝Co jiného mi zbývá, než se alespoň nějak připravit.❞

❝Alespoň něco,❞ přikývla Sammy a May jen protočila panenky. Alespoň nebude muset Jeremyho kecy vnímat – Sammy se na ně stoprocentně zaměří a bude si jich všímat.

❝A kde máme Mika Schmidta?❞ zeptala se May.

❝Napsal jsem mu. Zítra by se tu měl objevit,❞ odpověděl Jeremy.

❝Jakože o půlnoci, nebo zítra touhle dobou?❞ chtěla se ujistit May.

❝Nerej,❞ zamručel Jeremy. ❝Zítra touhle dobou.❞

❝Fajn, buď si protivnej, ty si ničíš nervy,❞ zašeptala May tak potichu, jak jen dovedla, a přitom doufala, že ji alespoň zlehka uslyší. Nijak ale nezareagoval. ❝Tak fajn,❞ řekla pro změnu dostatečně nahlas, ❝Sammy, fakt doufám, že víš, do čeho jdeš, a že nás, ani nikoho jinýho, nebudeš mít za blázny.❞

❝V pohodě,❞ odkývala jí to Sammy.

❝Okay,❞ vydechl Jeremy. ❝Vzhůru dovnitř.❞

***

Mangle seděl v kroužku svých přátel, kde probírali všemožná témata – jak minulou noc a vše, co se tehdy odehrálo, tak noc současnou a co se teprve bude dít, a kromě toho ještě debatovali o tom, koho to vlastně viděli v pizzerii po boku Jeremyho.

❝Myslíte si, že je to jeho přítelkyně?❞ zeptala se Chica.

❝Já bych neřek’, odpověděl Foxy. ❝Nikdy o ní nemluvil, a kdyby měl přítelkyni, tak už jenom kvůli ní nechodí do práce, jako je tahle.❞

❝Ale co když ji má teprve odteď?❞ vnesl otázku Toy Bonnie.

❝Takže myslíš, že dá výpověď?❞ napadlo Balloon Boye.

❝Já si myslel, že je s May,❞ poznamenal Bonnie a někteří začali souhlasně přikyvovat.

❝S May?! Ti dva se pomalu nemůžou vystát,❞ připomenul jim Foxy.

Mangleho uši náhle zaznamenaly tichý zvuk, a zatímco si všichni v kroužku nadále hlasitě povídali, on se zvedl a vydal se za ním.

❝Nevšiml si někdo, jak se ta holka vůbec jmenuje?❞ zaslechl ještě, jak se otázal Bonnie. Avšak Mangle uslyšel odpověď na otázku z jiné strany pizzerie.

***

❝Sammy, pojď.❞

Mayina sestra váhavě překročila práh a vydala se za May a Jeremym do potemnělé pizzerie.

❝Takže… co mám teďka čekat?❞ zeptala se, když za nimi došla, avšak odpověď se nabízela přímo před nimi. May a Jeremy už byli takřka v klidu, přestože sebou Jeremy lehce trhl, ale Sammy se lekla stoprocentně – div nevypískla.

Před nimi stála, v tichosti a bez hnutí, lidská podoba Mangle, a zírala na ně.

❝Zrovna jsme si o vás povídali,❞ přiznal a Sammy sebou trhla ještě jednou, když zaslechla ten dutý hlas. ❝Řešilo se, kdo je Sammy. Kdo to je, odkud pochází?❞

❝Mangle,❞ řekla May nahlas, ❝seznam se s mou sestrou Sammy. Sammy, tohle je Mangle, lidská podoba toho robota z pizzerie.❞

❝Těší mě…❞ řekla Sammy rozvážně.

❝Asi bude stejně zmatená, jako vy dva,❞ odhadl Mangle. ❝Vysvětlili jste jí alespoň, jak to tu má vlastně fungovat?❞

❝Plus mínus,❞ odpověděla May.

❝Mohli bychom jít tím pádem dál,❞ navrhl Mangle. ❝Za ostatními. Není tu třeba se ničeho bát, neměj obavy.❞ A s těmito kroky vyšel na cestu za přáteli a očekával, že jej budou ostatní následovat. Což se také po chvilce, kdy na sebe jen jeden na druhého zmateně koukali, tedy spíše Sammy koukala  na ostatní, stalo.

***

❝May? Jeremy?❞ ozvalo se tichou chodbou hlasem Sammy, která se zastavila uprostřed chůze a hleděla do temnoty. Oba dva si hned všimli, že Sammy zůstala stát, ale nikdo si nevšiml toho, na co se dívá.

❝Co vidíš, Sam?❞ zeptala se May.

❝Támhle… je ještě někdo,❞ ukázala prstem do tmy.

❝Nikoho nevidím,❞ přiznala se May, když přišla přímo k ní. Ale Sammy ho viděla. Podobal se Freddymu, akorát jeho vlasy i ve tmě skvěly zlatavou barvou, stejně tak i uši a podobně sladěné oblečení. Jeho oči byly čistě černé, skelné, s bílou tečkou uprostřed, která prorážela temnotu a hledala si cestu k Sammyiné tváři. A i přes to, že zde byla tma, jej Sammy viděla, a divila se, proč ostatní nemohou.

❝Sammy,❞ řekl tiše a s úsměvem. Sammy pohlédla na May, ale ta působila, jako kdyby nic neslyšela. ❝Sammy… dej si pozor na toho, kdo přijde jako další…❞

A s těmito slovy zmizel a Sammy jej už nespatřila.

❝Neslyšelas to?❞ zeptala se své sestry. ❝Hej? Tys ho neslyšela?❞

❝O čem to mluvíš?❞ zamračila se May nad podivností situace.

❝On tam stál… a mluvil na mě… Vypadal jako Freddy, ale ve zlatých barvách, a říkal, že si mám dát pozor na toho, kdo přijde jako první… Vážně jste nikdo nic neslyšel…?❞ Sammy se téměř rozeběhla, aby udržela krok s May a Jeremym, ale cestou zírala do prázdna. Na hruď si tiskla další masku Freddyho Fazbeara, kterou si potřebovali vzít s sebou, jelikož v kanceláři nočního hlídače žádná nová nebyla a do jedné se tři nacpat nemohli – proto svou nesla i May – ale v myšlenkách byla Sammy zcela jinde, ne v pizzerii Freddy Fazbear’s, ve které měla každou chvíli odbít půlnoc.

 

Comments are closed.

error: Alert: Content is protected !!